Sierpień z kurkami

08.08.2018

W sierpniu po prostu nie można nie skorzystać z możliwości wykorzystania w kuchni świeżych kurek prosto z lasu. My również nie oparliśmy się pokusie i mamy dla Was specjalne, kurkowe dania, które będą dostęne do końca sierpnia.

Na pobudzenie apertytu chrupiące bruschetty z mozzarellą i kurkami. Można zamówić trzy lub pięć kromek, zjeść samemu albo podzielić się ze znajomymi. To świetny wstęp do dalszej kurkowej uczty, czyli tagliatelle z kurkami, boczkiem i świeżą szałwią. Ten makaron od pierwszego dnia bije rekordy popularności - Wy również musicie go spróbować.

Jeżeli zastanawiacie się, czy kurki dobrze smakują na pizzy, odpowiadamy - oczywiście, że tak! Tak dobrze, że nie mogliśmy zdecydować się na jedną propozycję, tylko od razu przygotowaliśmy dwie. Pierwsza dla wegetarian z sosem śmietanowym na spodzie, mozarellą, podsmażonymi na maśle kurkami, sadzonym jajkiem i szczypiorkiem. Druga to kompozycja sosu pomidorowego, mozarelli, kurek, szynki dojrzewającej, grana padano i pietruszki. Sami zadecydujcie, która lepsza.